Pedagógusok fizetésemelése: megérkezett Brüsszelből a pénz
Varga Mihály közösségi oldalán jelentette be a jó hírt.
Varga Mihály közösségi oldalán jelentette be a jó hírt.
Az életkor és a pályán eltöltött évek már kevésbé játszanak szerepet, alig van különbség a pályakezdő és a több éve tanító kollégák alapilletménye között.
Kiderült, ténylegesen mennyit keresnek a pedagógusok a béremelés után. Összegyűjtöttük a legfontosabb dátumokat a középiskolai felvételivel kapcsolatban. Utánajártunk, hogy milyen szabályozás vonatkozik a házi feladatok kiadására a magyar iskolákban. Mutatjuk, hogy melyek voltak a hét legfontosabb és legizgalmasabb történései.
A résztvevők többsége valószínűleg gyakornok fokozatú, akiknek kötelezően minősülniük kell Pedagógus I. fokozatba.
Továbbra sem kaptak egyértelmű választ arra a kérdésre, hogy a teljesítményértékelési rendszer alapján meddig csökkenhet majd a pedagógusok fizetése. A rendeletet többféleképpen is lehet értelmezni.
Nemcsak a tanároknak, de az óvónőknek is jár a beígért fizetésemelés.
A tanárok béremeléséről szóló tájékoztatóját egy rendeletmódosítás miatt csak január 30-án fogják megkapni az érintettek. A PDSZ szerint így egész hónapban úgy dolgoznak, hogy nem tudják, mennyi fizetést fognak kapni a munkájukért.
A diákszervezet nyílt levélben válaszolt Rétvári Bencének, a Belügyminisztérium parlamenti államtitkárának, aki állításuk szerint hazugsággal és külföldi befolyásoltsággal vádolta meg őket.
Az eddigi információk szerint a tankerületi központok mellett az intézményvezetőknek is joguk lenne beleszólni, hogy milyen arányban részesüljenek a pedagógusok a megígért 32,2 százalékos fizetésemelésből. Ebből lehet, hogy végül mégis kimaradnak.
Megtörtént az év idei első sztrájktárgyalása, ahol ha nem is mindenről, de a béremeléssel kapcsolatban új információkat kaptak a szakszervezetek. Az iskola előtt álló gyerekek szüleinek összegyűjtöttük, hogy miket kell tudni a plusz egy év ovi kérelmezéséhez - ezek voltak a hét legfontosabb történései.
Lesznek, akik "duplán jól járnak".
Az aHang és az Egységes Diákfront sajtótájékoztatón számolt be az ellenkonzultációs kampányuk sikerességéről és bejelentették, hogy a továbbiakban a Szikra Mozgalommal együttműködve folytatják a munkájukat.
Idén először nem az Eötvös Loránd Tudományegyetem került a HVG felsőoktatási rangsorának élére, hanem a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem.